sayfa içeriği
  • HALKALI ve ARNAVUTKÖY DERNEĞİ
  • www.halkalivearnavutkoydernegi.com
  • HALKALI ve ARNAVUTKÖY DERNEĞİ
  • http://www.halkalivearnavutkoydernegi.com
  • HALKALI ve ARNAVUTKÖY DERNEĞİ
  • http://www.halkalivearnavutkoydernegi.com
  • HALKALI ve ARNAVUTKÖY DERNEĞİ
  • http://www.halkalivearnavutkoydernegi.com

GİRESUN / KEŞAP

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
YEŞİL AY
HABER

TRT Haber Haberler

YARDIM KAMPANYASI
KIZILAY
SAĞLIKLI BİR HAYAT SİZİN ELİNİZDE

Yeşilay, sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu gibi alışkanlıklar ile mücadele eden ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkın ve bilhassa gençlerin korunması için yaptığı çalışmalarla kamuya hizmet veren, bu sebeple de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir kurumdur. Kamuya Yararlı Cemiyetler, çalışmaları memleket çapında faydalı olan, ülke ve toplum menfaatine hizmet eden cemiyetlerdir.

Yeşilay, 19 Eylül 1934 tarihinde toplanan Bakanlar Kurulu tarafından aynı tarih ve 2-1288 sayılı alınan karar ile kamuya yararlı cemiyetler arasına alınmıştır. Aynı zamanda Yeşilay, gönüllü (amatör) bir halk kuruluşu ve genel yapısı ile bir dokümantasyon ve arşiv merkezidir.

Yapılan araştırmalara göre Dünya’da yaklaşık 5 milyon insan, Türkiye’de de yaklaşık 100 binin üzerinde insan tütün ürünlerini kullanmaktan dolayı hayatını kaybetmektedir.

Her yıl 1- 7 Mart tarihleri Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. Yeşilay, amacını duyurmak için her yıl Yeşilay haftasında çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

İstatistikler her geçen yıl gösteriyor ki, madde bağımlılığı ile mücadelede başarı, bireysel mücadelenin yanında toplumun mücadeleye tam dâhil olmasıyla mümkündür. Tedavi edici sağlık hizmetlerinin koruyucu sağlık hizmetlerinde hem maliyetinin yüksek olması hem de başarı olarak koruyucu sağlık hizmetlerinin daha kolay olması gibi önemli sebeplerden Yeşilay Haftası’nı fırsat bilerek toplumu bu konuda bilgilendiren bilinçlendiren etkinliklere mutlaka katılmalı ve toplum olarak bu konuda mücadelemize hep birlikte devam etmeliyiz. 

 

 

  
562 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret76187
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar16.703816.7707
Euro17.458117.5281
Hava Durumu
Saat
DUMANSIZ HAVA
DENİZ YILDIZI KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DER.
KÖY RESİMLERİ
KIZILAY